DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU HEROJSKOG VUKOVARA

Dan uoči 26. godišnjice vukovarske tragedije svi učenici i djelatnici Škole okupili su se u školskom predvorju kako bi se prisjetili žrtava Vukovara i odali im počast.

Nezaobilazno čitanje Glavaševićevih zapisa, minuta šutnja za sve poginule u Domovinskom ratu i paljenje svijeća vratili su sve u prošlost, u to tužno doba velikih ratnih stradanja, ljudske mržnje i strahovitih nedjela.

Profesor povijesti održao je kratko predavanje o Vukovaru, dajući naglasak na medije i njihov utjecaj. Jasno se vidjelo kako priča o Vukovaru „oživi“ u listopadu i studenom, a u ostalim mjesecima biva uspavana i zaboravljena od strane medija.

Potrudimo se da ta priča ipak živi u srcima svih nas i ne dopustimo da jednog dana, uistinu, bude zaboravljena!

objavio: Nives Bešić   datum: 22. 11. 2017.

Rezultati odabira ponuda na javni poziv-ekskurzija učenika 7. i 8. razreda

Javni poziv turisičkim agencijama za organizaciju ekskurzije 7. i 8. razreda 2018./2019. godine.

Ponude se šalju na adresu škole:

OŠ Ivana Gorana Kovačića

Cesta dr. Franje Tuđmana 60,  21244 Cista Velika

u zatvorenoj omotnici s naznakom "Javni poziv - ne otvaraj" i broj ponude.

« Prosinac 2018 »