Mjesec borbe protiv ovisnosti

Povodom mjeseca borbe protiv ovisnosti našu školu posjetili su naši dragi gosti iz Zajednice Susret, savjetnica Marija Dojčić i jedan od štićenika.

Došli su nam pokazati kako je ljubav, zajedništvo i obitelj glavni poticaj čovjeku za sve što radi u životu. Ovisnost o narkoticima je opasna pošast 21. st. i treba je izbjegavati, a ako se dogodi nama bliskim ljudima ne smijemo je ignorirati nego pomoći im. Čovjek se treba suočit s bolešću koja se zove ovisnost. Mnogi se ne uspiju izliječiti jer nisu dovoljno jaki, ali onaj tko želi i tko ima potporu i ljubav obitelji i bližnjih može se izvući iz tog pakla i pokušati ponovno živjeti svoj život. Potrebno je mnogo hrabrosti kako bi se oduprijeli  raznim utjecajima ljudi oko nas. Moramo se oduprijeti stvarima za koje znamo da nisu dobre i nastojati živjeti u skladu s prirodom. Ovisnost je bolest koja se može izliječiti ako se prizna na vrijeme i odluči joj se oduprjeti. Snaga i ljubav obitelji čini čuda u izlječenju.

Zahvaljujemo još jednom zajednici Susret na iscrpnom i zanimljivom predavanju, te se nadamo ponovnoj suradnji.

Izvor: pedagoginja Valentina Ujević

objavio: Nives Bešić   datum: 12. 12. 2017.

« Studeni 2018 »