Radionica - Forenzikom protiv nasilja

Radionica Forenzikom protiv nasilja održana je 4. svibnja (petak) učenicima viših razreda.

Cilj je projekta Forenzikom protiv nasilja nadopuniti postojeće modele sprječavanja nasilja pozitivnom afirmacijom, popularizacijom znanosti, osobito forenzičnih znanosti kojima je glavni cilj približiti djeci posljedice koje proizlaze iz kaznenih djela. Forenzične su znanosti zbog svog specifičnog djelovanja u društvu idealan alat za upoznavanje djece s nasiljem, njegovim posljedicama za žrtve, ali i za počinitelje zato što djeca najčešće nisu svjesna posljedica i težine svojih djela. Djeca i mladi na taj se način poistovjete s forenzičarima i postanu aktivnim sudionicima u borbi protiv nasilja čime se potiče njihova kreativnost i stvaralaštvo, kao i unaprjeđenje njihovih životnih vještina. Također ih se upoznaje s najsuvremenijim metodama, poput analize DNK, s različitim kulturama, običajima, kao i varijabilnostima ljudskog tijela što će razviti osjećaje tolerancije, prihvaćanja svojih i tuđih različitosti.

Izvor: Udruga Hrvatski identitet

objavio: Nives Bešić   datum: 11. 5. 2018.

« Srpanj 2018 »