2. projektna konferencija projekta BioMOZAIK Krš i more/Second project conference held of the BioMOZAIK Karst and Sea project

U petak, 23. lipnja 2023., uspješno je održana 2. projektna konferencija projekta "Bioekonomija, škole i vrtovi Mudrosti, Održivosti, Znanja, Akcije, Inovacije i Kreacije za naš krš i more". Konferencija se održala u Domu kulture u Cisti Velikoj, a okupila je predstavnike deset osnovnih škola koje sudjeluju u projektu, odgojno-obrazovne djelatnike i ostale dionike projekta.

Na konferenciji je predstavljen niz ambicioznih planova poduzetništva i aktivnog građanstva svih 10 osnovnih škola koje sudjeluju u projektu. Ovi planovi razvijaju se kroz programe stručnog usavršavanja odgojno-obrazovnih djelatnika te će se provoditi u narednim godinama, s ciljem unaprjeđenja zajednica u kojima škole djeluju.

Voditeljica projekta otvorila je konferenciju i predstavila dosadašnje projektne aktivnosti, kao i planove za naredni period.

U središnjem dijelu programa, svaka od škola imala je priliku predstaviti svoje planove poduzetništva i aktivnog građanstva. Ravnatelji i učitelji OŠ Ivana Gorana Kovačića, OŠ Milana Begovića, OŠ "Josip Vergilij Perić", OŠ Kamešnica, OŠ Tin Ujević te OŠ Dr. fra Karlo Balić, OŠ Gradac, OŠ Runović, OŠ Ivana Mažuranića i OŠ Trilj s oduševljenjem su predstavili svoje inovativne ideje.

Nakon toga, predstavljen je norveški partner na projektu, International Development Norway iz Trondheima, te su prezentirane njegove aktivnosti i zadaci u sklopu projekta. Ova međunarodna suradnja pruža dodatnu vrijednost projektu i omogućuje razmjenu iskustava i znanja između partnera.

Završni dio konferencije bio je posvećen razvoju projekata s ciljem ostvarenja ishoda pokretanja programa međuškolske projektne suradnje. Aktivno sudjelovanje svih sudionika konferencije pridonijelo je plodnoj raspravi i izradi kvalitetnih koncepata.

Konferencija je završena druženjem uz zakusku, a kako je sve proteklo možete pogledati u fotogaleriji.

Više informacija o financijskim mehanizmima i programima:

The second project conference of the project "Bioeconomy, schools and gardens of Wisdom, Sustainability, Knowledge, Action, Innovation and Creation for our karst and sea" was held on Friday, 23 June 2023. The conference took place at the Hall of Culture in Cista Velika and it gathered the representatives of the ten schools taking part in the project, educational staff and other project participants.

All ten schools taking part in the project presented their ambitious plans for active citizenship and entrepreneurship at the conference. These plans are developed through programs of professional development for educational staff which will be conducted in the following years, with the goal of developing the communities connected to the schools involved in the project.

The project leader opened the conference and presented all the activities that were held so far as well as the plans for the subsequent period.

In the central part of the conference each school had the opportunity to present their plans of active citizenship and entrepreneurship. The school headmasters and teachers of primary schools Ivan Goran Kovačič, Milan Begović, Josip Vergilije Perić, Kamešnica, Tin Ujević, Dr.fra Karlo Balić, Gradac, Runović, Ivan Mažuranić and Trilj presented their innovative ideas with utmost enthusiasm.

Afterwards, our Norwegian partner in the project, International Development Norway from Trondheim, was presented along with their activities and tasks connected to the project. This international cooperation provides an additional benefit to the project and enables an exchange of ideas and information between the partners.

The final part of the conference was devoted to the development of the projects with the goal of realization of the outcome of initiating a program of interschool project cooperation. The active participation of all the participants of the conference contributed to a fulfilling discussion and to a development of quality concepts.

The conference was brought to a close with some refreshments and you can see how all of it transpired in the photo gallery.

More information on financial mechanisms and programs:

Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu

objavio: Ivana Balić   datum: 24. 6. 2023.